Kopřivnické noviny číslo 20/2016 ze dne 19.05.2016

Kopřivnice (dam, hod) – Mimo jiné i své názory na možné budoucí využití areálu bývalého házenkářského hřiště mohli minulý týden vyjádřit účastníci diskuzního fóra o prioritách města. Bylo připraveno několik námětů, jak prostor, který město na konci minulého roku získalo za tři miliony korun od klubu házené, využít, a hlasující si mohli vybrat, které záměry podporují, nebo navrhnout další. „Potvrdilo se to, že se shodujeme s veřejností ve směru, kterým uvažujeme. Plocha by se měla proměnit v klidovou zónu s parkovou zelení a možností volnočasových aktivit,“ říká starosta Miroslav Kopečný. Vyrůst by zde mohlo například workoutové či parkourové hřiště, koutek pro seniory s posilovacími stroji a petangovým hřištěm, ale i menší inlineová dráha pro děti, které se učí na bruslích či na kole. Prostor bude vybaven lavičkami pro posezení. Účastníci fóra navrhovali například i vznik oplocené plochy pro venčení psů na volno nebo vznik veřejného sportoviště s multifunkčním a dětským hřištěm.

Naopak na středečním setkání přítomní vůbec nepodpořili jeden z dalších návrhů, a to využít prostor pro přemístění trhu nebo třeba pouťových lunaparků z centra města.

Letos radnice nechala odstranit nevzhledné a potenciálně nebezpečné oplocení areálu. Plochy byly také vyčištěny od náletových dřevin, aktuálně je v plánu provedení ořezu stromů na pozemku a odstraněny by měly být také kovové divácké tribuny.

Radnice mezitím zadala zpracování studie budoucího využití prostoru. Ta by měla být k dispozici ještě během léta, na podzim pak celou věc projednají orgány města, a pokud s návrhy vyjádří souhlas, pak by se minimálně s první etapou realizace projektu počítalo při přípravě rozpočtu na příští rok.

Občané budou mít možnost ovlivnit budoucí využití areálu bývalého házenkářského hřiště i v rámci ankety, která bude probíhat od 23. května až do 30. června v rámci hlasování k sestavenému žebříčku deseti priorit města. Zapojit se do ankety bude možné buď vyplněním tištěného kuponu, který vyjde 26. května v Kopřivnických novinách, nebo elektronicky vyplněním anketního lístku na webových stránkách města.